FAQ

Jeśli poniżej nie znajdą Państwo odpowiedzi na swoje pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego:

info@ladnetkaniny.pl lub telefonicznego: +48 501 164 112

 

  1. W jakim rozmiarze mogę kupić tkaniny?

Tkaniny do patchworku można kupić zarówno w tzw. tłustych ćwiartkach, jak i na metry (przy czym najmniejszą ilością jest 0,25 metra bieżącego).

Tłusta ćwiartka (z ang. Fat Quater, inaczej FQ) to ¼ metra tkaniny – patrz rysunek. Rozmiar FQ dla danej tkaniny podany jest w opisie.

Rozmiary tkanin

Za pomocą przycisku +/- można zmienić żądaną ilość tkaniny o 0,25 mb. Żądaną ilość tkaniny można również wpisać w okienko (musi być to wielokrotność 0,25 mb) lub wybrać w menu rozwijanym.

Jeśli do swojego projektu potrzebujecie Państwo nietypowy kawałek tkaniny, prosimy o kontakt – w miarę możliwości postaramy się temu zaradzić!

Tkaniny produkcji polskiej sprzedajemy na metry, najmniejszą ilością, jaką można kupić jest 10 cm.

2. Jaką szerokość mają tkaniny?

Tkaniny do patchworku produkcji amerykańskiej i japońskiej - ok. 110-112 cm.

Bawełna laminowana ma zazwyczaj szerokość 135-140 cm.

Płótno bawełniane i flanela mają szerokość 140-160 cm.

Szerokość tkaniny jest zawsze podana w opisie tkaniny.

 

3. Czym różnią się bawełny do patchworku od innych tkanin?

Bawełna do patchworku produkowana jest przez wyspecjalizowane firmy, przede wszystkim w USA. Jest to tkanina o dość ścisłym splocie, cienka lub średniej grubości, barwiona lub drukowana. Wzory tworzone są przez twórców na całym świecie, zazwyczaj komponowane w kolekcje o zbliżonej kolorystyce i motywach. Tkaniny różnych producentów mają zbliżone parametry, więc można je łączyć w swoich projektach.

4. Co to jest Tłusta ćwiartka?

To wyrażenie to polska wersja "Fat Quater" - angielskiej nazwy kuponu tkaniny o wymiarach 45x55 cm, czyli ćwiartki jarda (1 jard ma 91 cm). Taki kawałek tkaniny przydaje się do szycia patchworków, poduszek, drobnych przedmiotów. Uwaga! W naszym sklepie sprzedajemy "Bardzo Tłuste Ćwiartki", cięte z metra, a nie z jarda, czyli kupony o wymiarach 50 x 55 cm. A co zrobić, jeśli potrzebujesz inną ilość tkaniny? Napisz do nas maila na adres info@ladnetkaniny.pl - przytniemy z belki kawałek o odpowiedniej długości. 

5. Czy tkaniny trzeba zdekatyzować przed szyciem?

Rekomendujemy zdekatyzowanie tkanin przed przystąpieniem do szycia, aby uniknąć skurczenia się gotowego wyrobu, a także farbowania intensywniej zabarwionych tkanin.

 

6. Czym różni się bawełna laminowana od ceraty?

Bawełna laminowana dostępna w ofercie naszego sklepu to wysokiej jakości tkanina ze 100% bawełny pokryta cienką warstwą poliuretanu. Została przebadana pod względem obecności szkodliwych substancji, nie zawiera ftalanów, BPH oraz PCV. W USA tkaniny te otrzymały certyfikat dopuszczający ich stosowanie do produkcji artykułów dziecięcych.

 

7. Jak mogę zapłacić za zakupy?

  • przelewem bankowym na nasze konto w mBanku:

42114020040000300276941397

W tytule przelewu należy koniecznie podać numer zamówienia. Pozwoli to na szybkie przyporządkowanie płatności do zamówienia.

  • Przy użyciu płatności elektronicznych DotPay
  • Gotówką przy odbiorze przesyłki (dopłata za usługę 'za pobraniem' wynosi 6 zł).
  • Gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze osobistym w naszym sklepie stacjonarnym.

 Bezpieczeństwo transakcji kartą kredytową oraz e-przelewem gwarantuje Dotpay.pl.

 

8. Czy otrzymam fakturę VAT na dokonane zakupy? 

Do każdej transakcji wystawiamy paragon fiskalny, dołączamy go do przesyłki zakupionych towarów. Na życzenie klienta wystawiamy faturę VAT – proszę zaznaczyć to przy składaniu zamówienia. 

 

 9. Jaki jest koszt i czas wysyłki?

Szczegółowy cennik dostaw jest dostępny w zakładce 'Koszt dostawy'. Zakupione towary wysyłamy w ciągu maksymalnie 48 godzin roboczych od zaksięgowania wpłaty lub telefonicznego potwierdzenia zamówienia w przypadku płatności 'za pobraniem'.

Za wysyłkę Klient płaci tylko raz niezależnie od ilości zakupionych produktów.

 

10. Czy wysyłacie towary zagranicę?

 Tak. W celu ustalenia kosztów przesyłki, prosimy o skontaktowanie się mailem z obsługą sklepu. 

 

11. Czy możliwy jest odbiór osobisty zamówionego towaru?

Tak, towar można odebrać w naszym sklepie stacjonarnym - godziny otwarcia dostępne są w zakładce 'Kontakt'. Można również zapłacić przy odbiorze - gotówką lub kartą płatniczą.

 

12. Czy można zakupić gotowe rzeczy uszyte z tkanin znajdujących się w sklepie?

Tak, w naszym sklepie można zakupić gotowe wyroby uszyte z dostępnych u nas tkanin, a także zamówić wykonanie niepowtarzalnych przedmiotów takich jak kołderki, narzuty, poduszki. Jeśli są Państwo zainteresowani taką usługą, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Szczegóły także w dziale Patchworki.

 

13. Czy można zakupić kupony upominkowe na zakupy w waszym sklepie? 

Tak, w naszym sklepie istnieje możliwość zamówienia kuponu upominkowego (minimalna wartość kuponu to 100 pln). Szczegółowe informacje o kuponach tutaj

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl